Make your own free website on Tripod.com

YILDIZNAME

Yıldızname yi günümüzün astroloji bilimiyle eşleştirebiliriz. Her ne kadar bazı farklar varsa da temelde burçlar ve yıldızlarla uğraşır.
Değerli ziyaretçi; Yıldızname adından da anlaşılacağı üzere Yıldız ve burçlarla uğraşan bir yorum şeklidir. Ve özellikle Türk-İslam felsefesinde hayat bulmuş ve Osmanlılar döneminde çok geliştirilmiş ve yaşatılmıştır.

Yıldıznamede insanların doğduklarından ölene dek başlarına gelenler ve gelecekler, geçirebilecekleri kazalar, hatalar, iyi olaylar bellidir.

Ayrıca insanların başlarına gelecek hastalıkların maddi yada manevi tedavi şekilleri belirtilmiştir.
Maddi hastalıktan kastımız tıbbi rahatsızlıklardır. Bu tür hastalıklar için Yıldızname çeşitli otlar ve bitkilerden oluşan karışım yada macunlarla tedavi şekli önerir. Ve işin şaşırtıcı yönü oldukça faydalı olur. Kendim defaten tecrübe ettiğim ama buraya yazamayacağım birçok hastalığı tedavi ettim.

Manevi hastalıklardan kastımız ise kişinin ruhi durumu ile ilgilidir. Yani kişi mizacı dolayısıyla Nazara yatkın olur. Yada doğumunda bir illet ile birlikte doğmuş olur. Yada koyulan ismin kendisine iyi gelmediği olur. Cin ve Peri değmiş yada büyü yapılmış olur. Bu benzeri durumlarda da Yıldızname bir çözüm üretecektir.
NASIL BAKILIR?
Eğer doğum tarihini bildiğinizden eminseniz mesele yok. Ama bilmiyorsanız yada takip ettiğiniz burç sizi tarif etmiyorsa ne yapacaksınız? Meraklanmayın beni takip edin yeter.
Kişinin yıldızını bulmak için Ebced hesabı da denilen bir yöntem uygulanır. Her yıldız aynı zamanda bir burca tekabül eder. Bu şekilde kişinin talihi ve hastalıkları vs. hakkında bilgi sahibi olunur.
Ebced hesabı 3 çeşit olmakla beraber ben sizlere Ebced-i Sagir dediğimiz küçük Ebced hesabını açıklayacağım. Aslında malumunuz Ebced hesabı Arapça dır. Türkçe ye uyarlayabildiğim kadarıyla buraya yazıyorum umarım sizlere faydalı olur.
Nasıl bakılacağına gelince kişinin ana ismi ile kendi ismi aşağıdaki tabloya bakarak toplanır ve 12 ye bölünür.

KOÇ BURCU (21 Mart-20 Nisan)
BU BURCUN YILDIZI MERİHTİR.
BİRİNCİ VASIF (21 Mart-30 Mart)
Bu burçta doğan erkekler esmer tenli yada açık renkli olabilir ve uzun boylu büyük başlı olurlar.Yüz hatları keskindir.Çehreleri köşelidir. alınları açık sert ve cüretkar bakışlı gözleri açık kanatlı burun ve alaycı ağızları vardır.tok sesli olup saçları soluktur.vücut kemikleri iri bünyeleri sağlamdır.Çabuk kızarlar ama öfkeleri çabuk geçer. çok inatçı olup eğlenceye düşkündürler Kolay baskı altına alınamazlar .Haksızlıklara hep baş kaldırırlar.Çocukken yaramaz gençken çok aktif olurlar.Tembelliği sevmezler çalışkan olurlar bu yüzden her işte başarılı olurlar. Bela ve dertlere karşı dayanıklıdırlar.................

İKİNCİ VASIF (31 Mart -9 Nisan)
Hayatta tek istedikleri çevrelerine faydalı olmak maddi durumları da sağlıkları gibi bir kararda durmaz kah yükselir kah çıkar....Yemek yemeyi çok severler midelerine düşkün olurlar bu yüzden sindirim rahatsızlıkları ve kalp rahatsızlığı onlara çok yakındır....... Cesaret ve atılganlık gerektiren işlerde başarılı olurlar yıldızlarıyla ahenk için kırmızı renk yakut yada elmas taşlı yüzük kullanmaları tavsiye edilir........

Kadınların yaptıkları büyü ve sihir den muzdarip olur haklarında çok dedikodu yapılır...

ÜÇÜNCÜ VASIF ( 10 Nisan-20 Nisan)
Merih yıldızının tesiri altındadırlar....Bu tarihte doğan kişinin sevdikleri kişinin başka yerlere şehirlere gitme ihtimali vardır... Bir fitne ve dedikodu yüzün den çok yakın dostlarıyla düşman olabilirler...............
YUKARI DA KOÇ BURCU 'NUN SADECE SAYFALARCA TUTAN AÇILIMLARIN'DAN ÇOK KISA BİR BÖLÜM VERİLMİŞTİR...

 

Menüler

       AnaSayfa

    Astrolaji Nedir

      Ask Ölcer

      Kangrubu-Falları

      Burcunuzun

       Güzellik-Önerileri

      Burcunuzu

        Sevilmeyen-Köseleri

      RenklerinDili

       Yukselen-Burcunuz

        YılDız-Name

       Burcunuza

          GöreMayunuzuSecin

        Kehanet

  El-Falı

 

Copyright  2007 By JaSoN © TekSevdigim Bu sitede yayınlanan materyallerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.   

 Arkadasina Tavsiye Et! Başlangıç Sayfanız Yapın! Sık kullanılanlara Ekle Sık Kullanımlara Ekle Arkadasina Tavsiye Et! Arkadaşına Tavsiye ET!